Motivačná výzva na Január

Máme za sebou prvý týždeň tohto roka a priznám sa, že skutočne som oddychovala až tento víkend. Verím, že nielen v mojom prípade, je dôležité vstúpiť do nového roka oddýchnutá a aspoň s nejakou energiou, ktorú som našťastie za posledných pár dní opäť získala. A tentokrát mám pre vás takú malú januárovú výzvu s 3 tipmi ako naštartovať nový rok. Idete do toho so mnou?

Venuj čas sebe

Ak patríte k tým, čo si cez sviatky veľmi neoddýchli, netlačte na to, odložte všetko bokom a venujte čas sebe. Pokojne si vezmite deň voľna, naozaj aj 1 voľný deň dokáže pomôcť, a doprajte si nerobiť absolútne nič, alebo niečo čo vás baví. Spať do 10tej, čítať knihu, pozerať filmy a celý deň nevychádzať z domu? Čokoľvek potrebujete, ale hlavne myslite na seba a vypnite. Alebo si na to dajte aj celý mesiac. Ešte aj to počasie k tomu doslova vyzýva…

…tak toto je sen!

zrekapituluj si rok 2019

Ja už každoročne takto na začiatku roka cítim potrebu zrekapitulovať si predchádzajúci rok. O tom som už písala, aj preto, že ľudská pamäť rýchlo zabúda, no aj preto, že si takto doslova vyčistím hlavu a spravím si v sebe taký menší poriadok. Môžte sa inšpirovať mojim článkom Môj rok 2019, vezmite si kus papiera a píšte – dôležité body, dlhé vety alebo jedna jediná, utriedené fotky – znova je to na vás, ale skúste to. Život je pestrý a nie vždy nám prináša len pekné spomienky, no skúste si zo všetkého vziať nejakú skúsenosť. Aj tá horšia vás môže posilniť a tak v novom roku môžte začať novú kapitolu o niečo silnejší a o niečo vďačnejší.

napíš si vízie na nový rok

Keď už máte “uprataný” minulý rok, celkom sa až žiada predstaviť si ten nadchádzajúci. Nejdem vás vyzývať k tomu, aby ste si dávali predsavzatia, pretože to naozaj nemusí fungovať na každého. Ak ale chcete, smelo do toho. Čo ale nikomu neuškodí, a verím, že skôr pomôže, sú vízie v rôznych oblastiach života. V skratke, zvoľte si témy, ktoré sú pre vás dôležité a napíšte si ku každej, ako by to malo vyzerať, aby ste boli spokojní, naozaj stačí aj pár bodov. Ide o to spraviť si aspoň predstavu, kam chcete smerovať, a to je to najdôležitejšie. Táto predstava nie je záväzok ani to-do list, ktorý musíte splniť, čiže vás ani nesklame. Predstava je prvý krok k činom, bude vás viesť a je oveľa účinnejšia ako si možno myslíte. Skúste s ňou pracovať aj počas roka, život je totiž pestrý a občas sa tá predstava zmení, a aj to je v poriadku. Len si ju niekedy aktualizujte.

Tento mesiac vás teda vyzývam k tomu, aby ste si spravili taký malý poriadok v duši. Naozaj to nemusí byť nič náročné, skôr naopak, ale zaručene to bude mať pozitívny efekt. Január je dokonca ideálny čas aj na poriadok okolo seba a poznám viac ľudí, ktorí doslova potrebujú upratovať. Možno tá potreba prichádza prirodzene s novým rokom, kedy cítime, že začíname akoby odznova, s čistým štítom, čistým stolom. Toto je už ale skôr bonusový tip pre tých akčnejších, ktorí to tak práve cítia, triediť, zbavovať sa, minimalizovať. Ak to tak necítite, pokojne to vynechajte a vráťte sa k výzve č. 1 😉

Január: Spravme si poriadok v duši

Venuj čas sebe.

Zrekapituluj si rok 2019.

Napíš si vízie na nový rok.

Bonus pre akčných – Sprav si poriadok aj okolo seba.

Majte sa krásne a myslite na seba 😉

P.S. Frankie tiež pozdravuje 😀

One thought on “Motivačná výzva na Január

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s