Moje inšpirácie #7: Október ´19

Po veľmi dlhom čase som sa rozhodla pridať aj niečo z materiálneho sveta, tentokrát moje prečítané knihy, ktoré by som chcela pridávať pravidelnejšie, niečo z pomalej módy, ktorá sa zameriava na nadčasovosť a kvalitu, z kozmetiky a nakoniec aj čokolády, lebo v tomto som už trochu znalec 😀 Keď tak nad tým premýšľam, možno by som takúto štruktúru mohla pridávať aj pravidelne každý mesiac… ?

aPPASSIONATA & kVETY PRE ALGERNONA

Z knižnice som si požičala básnickú zbierku Appassionata od Vojtecha Mihálika, ktorá mi skutočne sadla, je úžasná a rada by som si ju niekedy zohnala aj do vlastnej knižnice.

Druhou knihou je kniha z čitateľského klubu Martinusu – Kvety pre Algernona, ktorú napísal Daniel Keyes v roku 1966, a stal sa z nej kultový román druhej polovice 20. storočia. Kniha je písaná formou Správ o pokroku, ktoré píše Charlie Gordon s IQ 68 a ktorý podstupuje experimentálnu operáciu na zvýšenie IQ. Experiment bol pred ním vykonaný len na pokusnej myši Algernonovi. Vývoj IQ je pretkávaný aj zrením emocionálnej úrovne, čo sa odráža na rôznych medziľudských vzťahoch, fungovaním v spoločnosti aj na láske. Určite odporúčam túto knihu, a ja si ju spokojne odkladám do “tej lepšej” poličky.

Slow Fashion

V októbri som si nakúpila 3 šály, pretože som nemala žiadny na zimu. Našla som ich v sekáči, dokopy asi za 5€!, ale hlavne sú z kvalitných materiálov. Kašmír a merino vlna sú veľmi jemné príjemné materiály, ktoré navyše neskutočne hrejú. To mám odskúšané pri tenkom kašmírovom svetríku, v ktorom mi bolo teplejšie ako v hrubom obrovskom svetri z umelého vlákna. Kašmír a prírodná vlna vedia ale aj dobre regulovať telesnú teplotu, čiže sa v nich ani nespotíte. No, vedela by som tu toho napísať ešte trochu viac, čo sa týka pomalej módy a materiálov, ale to by bolo na dlhšie… Späť k šálom, kúpila som si ich kvôli kvalite, takže myslím, že mi aj dlho vydržia, no snažím sa aj o neutrálne farby, aby sa potom dali ľahko kombinovať. Jednofarebný je v tomto najpraktickejší a káro je zas klasika.

NIEčO Z KOZMETIKY

Nie som žiadny beauty radca a myslím, že každej pleti aj tak vyhovuje niečo iné, vlastné, no nedávno ma zaujala kozmetika Ordinary, ktorá sa už zaslúžila o množstvo pozitívnych recenzií. Je to len taký mini tip, ak chcete pridať niečo navyše k svojej starostlivosti, napr. vitamíny a minerály pre pleť v ľahučkých sérach, navyše aj cenovo dostupných, toto sa zdá byť dobrá voľba.

Čo môžem ešte odporučiť je olej na vlasy od Aussie. Oleje používam na končeky pravidelne, no tento konečne nevonia umelo, ale tak nejak skutočne, sviežo a ovocne, a hlavne mojim vlasom to naozaj pomáha.

Chocolate lover

A niečo na “odľahčenie”… moja obľúbená čokoláda 😀 Tento mesiac som objavila belgickú Cachet, horkú s morskou soľou, ktorá bola jedna z najlepších, čo som ochutnala. A prvýkrát som vyskúšala ružovú čokoládu z odrody Ruby od slovenského výrobcu Lyra. Odroda ruby sú vlastne nepražené kakaové bôby, vďaka ktorým sa dosiahne aj tá krásna farba. Chutí mi viac ako biela, ktorá neobsahuje vôbec žiadne kakao, a so sušenými jahodami bola top.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s