All we have is NOW!

Prišla na mňa taká chvíľka, že… som proste vďačná za to čo mám. Myslím, že už od detstva som bola dosť skromný človek, nikdy som toho nepotrebovala veľa a som taká aj teraz. Dokonca príliš veľa vecí ma len znervózňuje a tak sa snažím neobklopovať nábytkom, nezbierať kopy oblečenia a nenakupovať, čo skutočne nepotrebujem.

Hmotné radosti sú síce pekná vec, ale už dávno som pochopila, že len do istej miery a na chvíľu. Dnes v nich už nevidím význam, nemám takú potrebu vlastniť toho veľa a takto sa cítim slobodnejšia. Naopak sa ale snažím zbierať také tie životné radosti, ktoré trvajú oveľa dlhšie ako nová kabelka.

Všetky tie zdanlivé nedostatky, ktoré si myslíte, že potrebujete V ŽIVOTE, nepotrebujete K ŽIVOTU. Ani ku šťastiu. Šťastie naozaj nezávisí od hmotných vecí, dokonca ani od úspechov. Šťastie sa nedosahuje, šťastie sa tvorí. Šťastie nie je cieľ, šťastie je životný štýl. Šťastie nie je tam vonku, šťastie je v nás. V každom z nás.

Nemyslím si, že máme toľko času, aby sme sa celé roky za niečím naháňali aby sme boli “potom” šťastní. Potrebujeme byť šťastní HNEĎ.

Chcem vám len pripomenúť, aby sme sa všetci občas zamerali viac na to šťastie, ktoré môžme nájsť v každom dni, aby sme sa častejšie vracali k prírode, aby sme si vážili ľudí, ktorých máme vo svojom živote. Aby sme si raz nevyčítali, že ten čas sme mohli využiť inak a lepšie. Ja som vďačná, že som minulú nedeľu ani lepšie využiť nemohla. Strávila som ju s maminou a so starkou a takéto chvíle sú pre mňa najvzácnejšie na svete. Možno teraz rozprávam ako skromný starý mních, ale aj ja som kedysi chcela veľkú zbierku kabeliek 😀 …

…ale našťastie už dávno chcem len zbierku takých krásnych momentov ako bola minulá nedeľa.

DSCN7070 (3)DSCN7082 (2)DSCN7085 (2)DSCN7086DSCN7098 (3)DSCN7107 (2)DSCN7106DSCN7108 (2)

“Veľmi veľa ľudí sníva o nejakej zázračnej ružovej záhrade na horizonte, namiesto toho, aby si užili krásu ruže rastúcej na ich vlastnom dvore.”

 

 

2 myšlienky na “All we have is NOW!

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s