Vianočný pozdrav pre Vás!

“Nejde o silu kúzla, ale o silu, ktorú kúzlu dávame.”

Nemyslím si, že dni pred Vianocami musia byť práve o rýchlom zhone, nákupoch a strese. Vianoce nie sú šialené, to len ľudia sa z nich idú zblázniť. Ako všetko, aj tento čas máme len vo svojich rukách a bude to také aké si to samy spravíme. Ako to pochopíme. Možno je to trochu aj o organizácii ale ja si za žiadnu cenu nenechám vziať vianočnú atmosféru a pohodu. Ani keď je ešte týždeň do Vianoc.

DSCN4224

Máme na výber. Všetci. Či sa necháme zomlieť davovým šialenstvom plným nervozity alebo napečieme 3 druhy zákuskov namiesto 12tich. Ja sa radšej zabalím do deky, vyložím si nohy, pustím si pár kolied a vychutnám si horúcu čokoládu. So šľahačkou. A pritom sa pokojne usmievam na tie neumyté okná, pretože niečo si musím odložiť aj na nový rok. A naopak, s čistým svedomím sa pochválim, čo všetko som zvládla, aj keď by sa dalo viac. Veď nikdy to nebude všetko dokonalé. A prečo by vlastne malo?

CIMG1958

A že to nie je podľa vašich predstáv? Skúste sa na seba pozrieť z nadhľadu, kvôli čomu to vlastne bláznite? Vianoce a aj tie dni pred nimi sú úplne o niečom inom. O niečom omnoho väčšom ako je naháňanie darčekov, nablýskaný byt a plná chladnička. A že to robíte pre druhých? Verte mi… vaša dobrá nálada poteší viac ako tri druhy rezňov a nekonečné prípravy plné stresu.

Takže…

DSCN4213

…zastavte sa trochu a skúste si užívať to čaro Vianoc, ako keď sme boli deťmi.

A ďakujte. Buďte vďační, že máte čo máte.

Prajem Vám pokojné a čarovné Vianoce 🙂

3 myšlienky na “Vianočný pozdrav pre Vás!

  1. Veľmi pekný a výstižný vianočný pozdrav 😉 prajeme krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov, v láske a pohode s rodinou… veď to sú tie najkrajšie darčeky čo môžeme dostať :-*

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s