Moje inšpirácie #5: November

“…má sinku na lakti, a tašku od mamy…”

Milujem azulejos! Vzorované kachličky, ktoré sa dostali na Pyrenejský polostrov arabským vplyvom a pôvodne sú modrej farby. Dnes sú už symbolom Portugalska, ale aj Granady, a používajú sa všestranne na fasádach domov, ale aj vnútri. Toľko k histórii azulejos ale čo je podstatné – ja ich mám na taške!

Plátené tašky rôznych vzorov šije moja mamina a ak vám nejaká padla do oka, nebojte sa mi napísať, napr. na facebooku: Days & Joys. Budeme len rady, keď si nájdu svoje hrdé majiteľky alebo potešia napríklad pod stromčekom 🙂

DSCN4083 (2)DSCN4092

Joga na doma

“Áno, už konečne začnem cvičiť. Hneď zajtra!”. Poznáme to. Konečne som si pripustila, že pri mojej povahe a dennom režime, sa jednoducho nedokopem na skupinové cvičenia. Hlavne teraz v zime. No dala som druhú šancu cvičeniu doma, i keď aj tu treba trochu dosť tej vôle.

Mám ale tip s ktorým to možno pôjde ľahšie. Dúfam. Youtube videá.. ja osobne potrebujem hlavne cviky na chrbticu, spevnenie aj uvoľnenie, takže mi vyhovuje práve joga. Je veľa dobrých kanálov ale mne momentálne vyhovuje Boho Beautiful s Julianou, ktorá cvičí za každým v inom krásnom prostredí, má ukľudňujúci hlas, vo videách je relaxačná hudba a sú navyše motivačné. Sama neviem ako dlho mi to vydrží, ale už teraz sa cítim lepšie a mám viac energie!

Nástenka a ciele

Túto jeseň som si konečne vytvorila nástenku a neustále sa mení. Je to výborný nástroj na prehľadnosť, fotky, ktoré už nemusia byť schované, alebo aj na pritiahnutie snov a túžob. Ak ste už počuli o sile príťažlivosti, viete o čom hovorím. Funguje to asi tak, že keď máme naše sny a ciele denne pred očami, dostávajú sa nám do podvedomia. A podvedomie vie robiť veľké veci! Skúste byť trochu kreatívni a uvidíte, že z toho vznikne nielen zaujímavý doplnok do pracovného kúta.

Zaujímavou možnosťou je aj virtuálna nástenka na Pintereste, kde máte lepší prístup k obrázkom a môžte mať tak svoje sny a ciele neustále v mobile a teda myslieť na ne aj pri bežnej ceste v emhádéčke 😉

DSCN4072 (2)

TEDx a využitý čas

Ak máte práve voľný čas, chcete oddychovať a len tak blúdite internetom, aj tento čas môžte využiť zmysluplne. Napríklad videá, ktoré vám niečo dajú, inšpirujú a motivujú. Je ich určite mnoho a odporúčam kanál TEDx plný inšpirujúcich príbehov a ľudí. Tento mesiac ma celkom zaujalo video Cesta k sobě. Je to proste o tom, že aj voľný čas môžme využiť zmysluplne…

Len tak, pre seba

Mám pre vás ešte jedno pripomenutie… Nielenže ďakujte za to, čo máte, ale nezabúdajte myslieť aj na seba. Rozmaznávajte sa a tešte sa z maličkostí. Z drobností, ktoré dostanete alebo si kúpte radosť, len tak, sami pre seba. Zaslúžite si to.

DSCN4073 (2)

A už tradične som vybrala citát na koniec…

“Veľmi veľa ľudí sníva o nejakej zázračnej ružovej záhrade na horizonte, namiesto toho, aby si užili krásu ruže rastúcej na ich vlastnom dvore.”

– Robin Sharma: Mních, ktorý predal svoje Ferrari

3 myšlienky na “Moje inšpirácie #5: November

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s