Malomestský lifestyle #2: Jarný západ slnka pri Múzeu

Ocitám sa vo veľmi nepríjemnej situácii. Po prvé – je pondelok, a po druhé – umývam riady zo včera. Takže mi asi rozumiete. Smutne pri tom pozerám oknom von ako je tam krásne, slnečno, jarne, zeleno… a v tom mi to konečne dopne! Stred vesmíru predsa nie je v našom špinavom dreze a tak v polke riadov si rýchlo obúvam nejaké tie pohodlné Skechers, hádžem na seba starú bundu na venčenie a v štýle no-make-up utekám von na autobus. Ešte neviem kam idem, ale určite to bude niekde von.

Je predsa vždy lepšie cítiť vo vzduchu vôňu pravej jari ako tej saponátovej…

DSCN1059

Je krásny teplý podvečer a vystupujem o zastávku skôr, nech sa ešte trochu prejdem. Len tak, sama so sebou a s mestom, starosti doma v dreze, v kabelke malá spratná knižka a môžem ísť vlastne kam chcem.

DSCN1061

Prechádzam mestom, je mi príjemne, no stále pokukujem po zapadajúcom slnku tam nad horami. Mám chuť sa zastaviť a v tej chvíli presne viem, kam idem. Ku múzeu. Pre tých, čo nepoznajú Martin, je to Slovenské Národné Múzeum na mierne vyvýšenom kopci, kúsok od pešej zóny.

Na Malej hore je to najideálnejšie miesto na zastavenie sa a pozeranie západu slnka. Navyše ak je pondelok a utekáte od umývania riadov. Alebo čohokoľvek iného..

DSCN1064

Je tu kľud. Sú tu aj ľudia, rôzne vekové kategórie sediace na lavičkách, sami alebo v pároch, ale stále je tu kľud. Naozaj som sa tu zastavila, sadla som si do trávy (neboj mami, na bunde :-*), prečítala dve-tri kapitoly a medzitým len počúvala to ticho zmiešané so vzdialeným ruchom mesta a jarným spevom vtákov.

Počúvajte sami..

 

DSCN1068DSCN1070

Ak je vonku krásne, vybehnite niekam von alebo si užite chvíľku pre seba.. všetko ostatné počká a váš deň má zrazu nejaký zmysel, aj keby to bol pondelok 🙂

7 myšlienok na “Malomestský lifestyle #2: Jarný západ slnka pri Múzeu

  1. Mirka,chcem ti dať typ – Starý Záturčiansky cintorín. Veľa ľudí nevie, a aspoň takto to uchovať v historickej pamäti…Nachádza sa v juhovýchodnej časti Martina v časti Sever. Neviem o dákej pikoške, hádam len to, že prečo Záturčiansky a na Severe? Podľa rozprávania starých pamätníkov… ale to až osobne, to bude prekvapko.

    Like

  2. Mirko, ja som si stále myslela, že to musím isť len na hrebeń Veľkej Fatry zažiť niečo také krásne 🙂 Vďaka! Májka

    Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s